Vyhledávání
Aktuality
telefon 543234987
11.04.2019
V záložce podpora aktualizována certifikace: 

Informace o změnách týkajících se dodávek elektromotorů při přechodu na vyšší účinnost dle směrnice

EU 2009/125/ES  a normy  ČSN EN (IEC) 60034 - 30

 

Od 16.6.2011 vstupuje v platnost nová norma o účinnostech elektromotorů vyrobených a dovážených do EU , dle směrnice EU 2009/125/ES  a normy  ČSN EN (IEC) 60034 – 30.

Od tohoto data nesmí být vyroben ani dovezen na území EU el. motor s nižší účinností  než IE2. Změna účinností se týká elektromotorů od výkonu 0,75 kW po 375kW.

Výjimkou jsou :

  Motory 8 pólové

Motory přepínatelné

Motory pro druh zatížení S2, S3<80%, S4 až S9

Motory vyrobené výhradně pro napájení z měničů podle IEC 60034-25

Motory kompletně vestavěné do stroje (např. motory čerpadel, ventilátorů a kompresorů), které nemohou být zkoušeny odděleně od stroje

Dá se očekávat že u elektromotorů s vyšší účinnosti  dojde ke konstrukčním změnám ( větší množství mědi , měděné rotory)  , které budou mít za následek i navýšení cen .

 Poslední den na objednávky dle "staré normy" bude 31.3.2011 !!!  Pokud se firmy budou chtít předzásobit a tím neúměrně stoupne počet objednávek , termín poslední objednávky  31.3.2011 bude posunut zpět , tak aby se vše stihlo vyrobit do 15.6.2011.

Motory  které budou určeny pro export mimo EU ( nebo do zemí, které směrnici EU neratifikovaly) , mohou mít i nadále nízkou účinnost , se budou pravděpodobně  i nadále vyrábět . Nebude se však na ně vztahovat prohlášení o shodě a na štítku  nebude značka CE.

Jakmile bude něco nového v termínech a cenách , budeme vás neprodleně informovat.

O firmě

Historie firmy

50. léta 20. stol. Založen Kovopodnik města Brna. Ten pod sebe soustředil zestátněné služby, mezi nimiž byly i opravy elektromotorů, se sídlem na Příční ulici. Zpočátku se opravovaly pouze elektromotory do 50 kW a elektrické svářečky.

1983 Provoz přestěhován do nových prostor „Domu služeb „  na ulici  Cejl 20. Zde byly soustředěny i další služby převážně elektroopravny ( pračky, ruční el. nářadí a spotřebiče, ledničky …)

1992 Kovopodnik města Brna je transformován na akciovou společnost KOVOTERM BRNO a.s.. V té době došlo k podstatnému rozšíření sortimentu a navýšení výkonu na 75  kW. Také se obnovila smlouva  o záručních opravách elektromotorů MEZ Mohelnice , který se v roce 1994 po 50 letech  změnil znovu na SIEMENS. Současně jsme podepsali s firmou SIEMENS  smlouvu o obchodním zastoupení . V témže roce proběhla další výrazná změna, a to stěhování provozu z ulice Cejl na současnou adresu Kšírova 122. Zde je lepší přístup jak pro osobní  a nákladní automobily zákazníků, tak i bezbariérový přístup do příjmu oprav a prodejny. S tím jak výrobní závod ve Frenštátě zvedal osové výšky vyráběných elektromotorů , tak i my jsme zvyšovali výkony opravovaných motorů  až na 200 kW , při osových výškách 315 mm .

1. ledna 2008 Provoz změnil statut  a tím i název – KOVOTERM elektromotory s.r.o.

 

Současnost

V současné době se zabýváme prodejem a opravami elektromotorů do 200 kW, prodejem a opravami čerpadel, ventilátorů, prodejem převodovek, frekvenčních měničů, náhradních dílů, elektromateriálu pro připojení a jištění elektromotorů a pod..

Vyrábíme také plastové ventilátory a svorkové desky do elektromotorů MEZ řady AP, jimiž zásobujeme Českou republiku a Slovensko.

S pověřením výrobce provádíme speciální úpravy jak vinutí, tak i v konstrukci nových elektromotorů.

 

 

V současné době máme volnou jednu pracovní pozici:

Elektromechanik pro navíjeni a na zkušebnu


Požadujeme:

- ukončené SOU v oboru elektro

- platná vyhláška 50/78 Sb. § 8 - výhodou

- praxe v oboru

- časová flexibilita podmínkou

- řidičský průkaz sk. B

 

Náplň práce:

- přezkušování el. motorů na zkušebně

- navíjení elektromotorů

- elektromontážní práce na elektromotorech i externí

- místo zaměstnání Brno, Kšírova 122Životopisy zasílejte na e-mail: antonin.krcma@kovoterm.eu

Kontakt:

KOVOTERM elektromotory s.r.o.
Antonín Krčma
Kšírova 497/122
619 00  Brno
Česká republika
tel.: 603 441 685